Tematyka spotkań

Tematyka spotkań

Każdy rok akademicki to nowe wzywania, które chętnie podejmujemy wraz z osobami, którym zależy na młodych ludziach oraz na przekazaniu tak nauki Kościoła, by była ona przystępna i atrakcyjna dla współczesnego człowieka.

W roku akademickim 2018/2019 przygotowaliśmy dla Was następujące spotkania:

  • Spotkania biblijne z cyklu “Wigilia Paschalna”
  • Spotkania z cyklu “We dwoje” o relacjach, miłości, tożsamości w związku
  • Kurs “Odkrywanie Życia”
  • Wolontariat
  • Akademicka Msza Święta – Dwudziestka

spotkania biblijne

Prowadzący: ks. dr Piotr Kot

Najważniejszym wydarzeniem roku liturgicznego jest Wigilia Paschalna podczas której odczytywanych jest wiele czytań ze Starego i Nowego Testamentu, które ukazują całą historię zabawienia “w pigułce”. Czy jednak jest to dla Ciebie zrozumiałem? Czy potrafisz wytłumaczyć o co tak na prawdę w tych czytaniach chodzi? Czy starałeś się zatrzymać nad poszczególnymi tematami jak: stworzenie świata, ofiara Abrahama, przejście przez Morze Czerwone, ofiara Chrystusa, Jego śmierć i Zmartwychwstanie.

Podczas tych spotkań ks. dr Piotr Kot będzie zabierał nas w świat Biblii, byśmy potrafili odnaleźć w niej swoje własne życie, byśmy zrozumieli, że słowo Boże jest żywe i skuteczne. Podejmiesz to wyzwanie?

We dwoje

Prowadzący: Kamila i Maciej Rajfurowie

Jedna z wielkich tajemnic naszego życia jesteśmy my sami. Kiedy dwoje ludzi łączy się w Sakramencie Małżeństwa łączą się dwie tajemnice, które mają ze sobą wspólnie żyć, dogadywać się i czerpać z tego szczęście, widzieć piękno wspólnych decyzji, dorastające dzieci.

Spotkanie, które będą prowadzili Kamila i Maciej to tematyka bardzo obszerna dotycząca: miłości, związku, relacji, tożsamości, obowiązków, przebaczania, pracy, wychowania, zadawania ran.

ODKRYWANIE ŻYCIA

Prowadzący: ks. Robert Bielawski

Jaki najbardziej wartościowy prezent Bóg mógłby ci podarować?

To, czego najbardziej pragniemy w życiu, kształtuje nasze skłonności, wpływa na podejmowane decyzje i, w ostatecznym rozrachunku, na nasze przeznaczenie. Siedem spotkań kursu Odkrywanie życia pozwala odkryć, po co tak naprawdę żyjemy oraz pokazuje, jak w Chrystusie Bóg zaspokaja nasze nagłębsze pragnienie szczęścia.

Najlepszym darem, jaki Bóg może Ci ofiarować, jest On sam.

WOLONTARIAT

Odpowiedzialny: ks. Robert Bielawski

Mówienie nt. wiary, Boga, rozważanie Pisma Świętego bez konkretnej przemiany własnego życia, bez wcielenia w swoją codzienność tego o czym mówimy jest tzw. “pustą gadaniną”.

Dlatego pragniemy Was zaprosić w tym roku (oczywiście tych, którzy będą na siłach) do podjęcia wolontariatu wśród osób starszych. Na tym to będzie polegało? Pragniemy znaleźć w ciągu jednego tygodnia w miesiącu taki dzień, kiedy do osób pragnących pomocy będziemy w stanie pójść i pomóc w posprzątaniu domu, umyciu okien, zrobieniu zakupów. Chcemy usiąść, wypić wspólnie herbatę i porozmawiać. Po prostu być przy drugim człowieku, który chce naszej obecności. Co Ty na to?

DWUDZIESTka, czyli akademicka msza święta

W roku akademickim (październik-czerwiec) każdej niedzieli w Katedrze Legnickiej Świętych Apostołów Piotra i Pawła jest sprawowana Akademicka Msza Święta o godz. 20.00.

Jej specyficzne zewnętrzne warunki (przyciemniony kościół, oświetlony tylko ołtarz), akompaniament gitary, homilie dostosowane do młodego człowieka pozwalają inaczej przeżywać Eucharystię.