ks. Robert Bielawski

ks. Robert Bielawski

Urodziłem się 8 października 1986 roku w Bolesławcu, gdzie również dorastałem. W 2005 roku wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. W latach 2011-2016 posługiwałem w Bazylice Mniejszej św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze pracując przede wszystkim z młodzieżą. Od 2017 roku jestem wikariuszem katedry legnickiej św. Apsotołów Piotra i Pawła.

1 stycznia 2017 roku Biskup Legnicki mianował mnie diecezjalnym duszpasterzem akademickim. Pracuję z młodzieżą tworząc Duszpasterstwo Młodzieży KADOSZ oraz ze studentami i ludźmi młodymi pracującymi reaktywując Duszpasterstwo Akademickie IKONA. Od 2018 roku prowadzę również spotkania dla osób dorosłych pod nazwą Akademia Duchowego Rozwoju.

kurs odkrywanie życia

W roku akademickim 2018/2019 będę prowadził dla Was kurs Odkrywanie Życia. Ma on na celu na nowo odkrycie w swoim życiu wiary, zachwycenie się swoją codziennością oraz odnalezienie sensu własnego życia, a także szczęścia, którego nikt Wam nie odbierze.

wolontariat

Jednym z tegorocznych wyzwań, które będę również koordynował dla Was jest pomoc dla osób chętnych będzie wolontariat u osób starszych. Będzie on polegał na pomocy poprzez zakupy, sprzątanie, rozmowę z tymi osobami, które wyrażą chęć przyjęcia młodych osób do pomocy.

biblista
ks. Piotr Kot