O nas

O nas

Są wśród nas studenci legnickich uczelni (PWSZ, Politechnika Wrocławska) z różnych kierunków studiów. Są wśród nas osoby pracujące, mające dzieci, pasjonaci informatyki, związani z dziennikarstwem, dietetyką, pięknie śpiewający i tacy, którym tego talentu brak :), imprezowicze i mole książkowe, dusze towarzystwa i osoby nieśmiałe…

Co więc nas łączy?

Przede wszystkim wspólna wiara, chęć lepszego zrozumienia siebie, świata, Boga. W tym pomagają nam spotkania tematyczne, duszpasterz, zaproszeni goście, a przede wszystkim — możliwość skonfrontowania swoich poglądów i zwykła rozmowa z drugim człowiekiem, studentem — takim, jak Ja i Ty. A wszystko to w miłej atmosferze wspólnych posiłków, wyjazdów, obozów.

Dla kogo jest DA IKONA?

Na spotkania zapraszamy wszystkich studentów oraz wszystkich młodych ludzi do 35 roku życia, którzy nie studiują, pracują lub nie pracują, żyją samotnie lub w rodzinie.

Jak wygląda bycie w Duszpasterstwie?

W ciągu miesiąca odbywa się wiele różnych spotkań, każdy wybiera dowolne z nich, na które chce przychodzić — o Biblii, o relacjach w związku, o sensie wiary lub wolontariat u osób starszych, można też dołączyć do Służby Liturgicznej podczas Akademickiej Mszy Świętej. Oprócz tego organizujemy obóz wakacyjny, mniej lub bardziej spontaniczne spotkania. Wszyscy są zaproszeni — Ty też, nawet jeśli jeszcze nikogo z nas nie znasz. Szybko poznasz! 🙂

DA to my. Ty też możesz mieć wpływ na to, czym jest IKONA i jak się rozwija. Działamy na wielu płaszczyznach: pomagamy przy Eucharystii (czytania, śpiew, lektorzy), organizacji spotkań, obozu i wolontariatu. Nad wszystkim zaś czuwa nasz duszpasterz, ks. Robert Bielawski.

Każdy z nas jest inny, każdy ma inne zdolności / talenty — wykorzystujemy to i uzupełniamy się nawzajem, przez co tworzymy naszą małą wspólnotę. Jeśli tego właśnie szukasz, to serdecznie zapraszamy. Możesz przyjść na dowolne spotkanie lub Dwudziestkę (Akademicką Mszę Świętą). Spotkania odbywają się w sali domu parafialnego przy ul. św. Piotra 2a w Legnicy, a Dwudziestka w katedrze legnickiej.

To jak, kiedy się widzimy? 🙂